poniedziałek, 13 lutego 2012

Codzienna

W piękne, bo piątkowe popołudnie,  wpadł mi do głowy pewien pomysł. Biżuteryjny, oczywiście. Zamarzyła mi się taka skromna, nie bardzo rzucająca się w oczy bransoleta. Albo raczej bransoletka. Już w fazie pomysłu wiedziałam, że jej główny element stanowić będzie haftowany kaboszon. Wiedziałam też, że jako bazy użyję sznurka. Myślałam, że będę musiała zakupić jakiś, ale dało radę bez zakupów: kiedyś koleżanka mamy dała mi kilka dziecięcych naszyjników-misiów. Zawieszki zamocowane były właśnie na sznurkach. Tym sposobem zaoszczędziłam kilka złotych ;). Bransoletka z założenia miała pasować do mojego codziennego stylu. Ot, taka codzienna. Chyba się udało:Zapięcie stanowią przesuwające się supełki wzmocnione klejem jubilerskim. Bransoletka już od niedzielnego poranka nieustannie stroi mój nadgarstek :) Uprzedzam, nie zdejmę jej szybko (no chyba, że supełki rzeczywiście nie wytrzymają ;) )
Trzymajcie się :)

8 komentarzy:

 1. Kaboszon wyszedł świetnie! Ja natomiast mam dziwną awersję do bransoletek z jednym cięższym koralem (tu kaboszon). Zawsze zjeżdżają tą cięższą stroną w dół...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, mnie też szalenie denerwuje te opadanie kamienia. I to nie tylko w bransoletach z pojedynczym elementem- w "pandorkach" też mnie to wkurza ;) Dlatego właśnie ja tą moją noszę tak mocno ściśniętą na sznurku, żeby nie mogła się "poruszać" :) Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Świetna jest! Ja ogromnie uwielbiam minimalizm i prostotę! Szkoda, że nie zamówiłam sobie tych toho 15/0... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Ja też lubię na co dzień ponosić coś skromnego :) A co do tych toho 15/0 to rzeczywiście są bardzo przydatne przy kaboszonach (właściwie tylko do tego celu dotychczas ich używałam) Naprawdę przy kaboszonach lepiej wyglądają 15 niż 11. Kiedyś, zanim zamówiłam pierwszy raz 15, myslałam że z 11 jest ok. dopiero potem zobaczyłam różnicę :)

   Usuń
 3. Ładna. Pasuje do prawie wszystkiego, więc na pewno dobrze się ją nosi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wizytę :) Właśnie taki był zamysł- żeby pasowała do wielu rzeczy :)

   Usuń
 4. Wspaniała jest!!! I już wiem co sobie zrobię w wolnym czasie :D tylko zdobyć kabaszon i te sznureczki trzeba :/

  OdpowiedzUsuń