sobota, 2 sierpnia 2014

Magazyn Mollie potrafi lipiec/sierpień 2014

Witajcie. Ostatnio przeglądając internet w poszukiwaniu inspiracji, natknęłam się na mniej więcej takie zdjęcie:

magazyn "Mollie potrafi". Długo nie wytrzymałam i poleciałam do Empika. Już po przelotnym przejrzeniu w autobusie byłam zadowolona. Gazeta jest przepięknie wydana. Jakoś tak utarło się, że kiedy myślę o jakimś rękodzielniczym piśmie, mam przed oczami gazetkę w "babcinym stylu". Wydrukowana na szarym papierze, modelki na zdjęciach poubierane w ciuchy z zeszłej epoki, po prostu brzydko wykonana! A przecież rękodzieło nie jest takie. Przeciwnie, ono upiększa dzisiejszą rzeczywistość. Szczęśliwie "Mollie potrafi" przełamuje ten stereotyp. Ładne zdjęcia i grafiki aż krzyczą "WEŹ SIĘ DO ROBOTY!!!" ;)Co jeszcze spodobało mi się w gazecie? To, że jest bardzo treściwa. Nie lubię kiedy wydam kasę, a później okazuje się, że połowa gazety to reklamy, a reszta to teksty o niczym. Tutaj oczywiście też są reklamy, ale jest ich zaledwie kilka (bodajże 6 + 2 na okładkach), na 122 strony. Magazyn jest wypełniony masą instrukcji krok po kroku. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: trochę biżuterii, szydełka/drutów, szycia, filcowania i innych technik.

W "Mollie" znajdziemy też krótkie teksty np. relacje, inspiracje. Dodatkowo w gazecie umieszczono przepisy kulinarne. Gazeta ukazuje się raz na dwa miesiące, kosztuje 12 zł. Po zakupnie uważam, że to dobrze wydane pieniądze, a magazyn polecam.

17 komentarzy:

 1. Tak jak powiedziałaś gazetka z rękodziełem kojarzy mi się z jednym- moherowe berety! Ale faktycznie ta zaskakuje, wygląda bardzo ciekawie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie! Naprawdę polecam sprawdzić. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mollie kupowałam na początku (mam chyba 3 czy 4 numery), ale o wiele bardziej do gustu przypadło mi brytyjskie wydanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A skąd ten zastój? Czekamy na nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Julia, klasa maturalna... Ale jak mi się miło zrobiło :) Dziękuję!!!
   Nawet mam coś do pokazania, ale to jeszcze trochę musi poczekać na "premierę". Ale skoro taka motywacja zewnętrzna jest, to może coś się uda wcześniej :)

   Usuń
 5. brzmi zachęcająco, chyba również muszę się zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. pozdrawiam i dzięki za ciekawe wpisy :) byle tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawy blog, będę zaglądać częściej :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. świetny wpis :) pozdrawiam i będę zaglądał częściej

  OdpowiedzUsuń
 9. chyba także poszukam tego magazynu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. faktycnie, magazym jest wart wiele, ja także polecam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że w maju w końcu czas pozwoli na powrót do rękodzieła :)

   Usuń